KONST / Ramar / Ram 16338328
*
nr 1633 8328
Ram
omkring 1900, mahogny, med tryck föreställande Johannes döparen, ramens innermått: 52x37 cm, yttermått inklusive ram: 65x51 cm
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juli 2024
kl 18:10:10
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny ram ramar trä
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41
-
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55
-
8243 Dosa
med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13
-
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
*
Ram
nr 1633 8328
Ram
omkring 1900, mahogny, med tryck föreställande Johannes döparen, ramens innermått: 52x37 cm, yttermått inklusive ram: 65x51 cm
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juli 2024 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: mahogny ram ramar trä
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8342 Bålskål
Imaridekor, Japan. Diameter: 28. 5 cm. Höjd: 12 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:41 -
8161 Bordslampfot
Upsala-Ekeby, glaserad keramik. Diameter: 20 cm, h..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:53
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:55 -
8243 Dosa
med lock, Sèvresmärke. Längd: 13 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:13 -
8005 Färglitografi
Nils G Stenqvist (1934-2005), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40



